7 lis

Zastosowanie żurawi pająków

Dźwigi typu pająk swoją nazwę zawdzięczają wielopozycyjnym podporom, które gwarantują stabilność mobilnego żurawia nawet w bardzo trudnych warunkach, na mocno nierównym terenie. Operator takiego żurawia ma możliwość precyzyjnego ustawienia wsporników w taki sposób, by prace z bardzo ciężkim ładunkiem przebiegały bez zakłóceń i w pełni bezpiecznie. Przyjrzyjmy się bliżej możliwościom mobilnych żurawi pająków.

Stabilne, zwrotne, mocne i niezawodne – takie właśnie są mini żurawie typu pająk japońskiego producenta Maeda. Dźwig typu pająk w akcji rzeczywiście przypomina pająka: podczas gdy zwinny wysięgnik przemieszcza ładunek, wielopozycyjne podpory bezpiecznie utrzymują urządzenie w wymaganej pozycji.

Zaskakujące możliwości mini dźwigu pająka

Mini żurawie pająki to urządzenia przeznaczone do pracy z ciężkimi ładunkami w trudnych warunkach, np. wewnątrz pomieszczeń, na dachach i w ciasnych przestrzeniach między istniejącymi obiektami. Kompaktowe wymiary i niewielka waga mini dźwigów pozwalają na ich łatwy transport nie tylko za pomocą samochodów, ale także zwykłych wind serwisowych. Za przykład niech posłuży jeden z najmniejszych dźwigów pająków Maeda MC174C, którego szerokość po złożeniu to zaledwie 590 mm, wysokość – 1300 mm, a długość – 2000 mm. Jednocześnie duża szerokość rozstawu podpór dźwigu – (bok) 3,335 mm x (przód) 3,060 mm x (tył) 2,885 mm — sprawia, że maszyna jest w stanie udźwignąć ładunek o masie 1,7 tony na wysokość 5,5 metra i opuścić go 7 m poniżej poziomu ziemi.

Praktyczne wykorzystanie żurawi pająków

Ze względu na możliwość stosowania na stropach, również w zamkniętych pomieszczeniach (napęd elektryczny), żurawie pająki są niezastąpione podczas prac instalacyjnych w budynkach. Najczęstszym sposobem ich wykorzystania jest montaż dużych przeszkleń w wielokondygnacyjnych obiektach, gdzie manualne unoszenie ciężkich okien i obsadzanie ich w otworach architektonicznych byłoby zadaniem skomplikowanym, czasochłonnym i niebezpiecznym. Mini dźwig wyposażony w uchwyt z przyssawkami pozwala szybko i sprawnie operować ciężkimi, ale też kruchymi szybami w ciasnych pomieszczeniach.

Mini żurawie okazują się przydatne także podczas realizacji zadań spoza branży budowlanej. Z wypożyczalni dźwigów działającej przy przedsiębiorstwie MINI ŻURAWIE Paweł Michalczewski często korzystają osoby prywatne i firmy przeprowadzkowe. Mały żuraw pająk doskonale sprawdza się w sytuacjach, gdy konieczne jest wniesienie dużych elementów wyposażenia na wyższe piętra budynków. Ponieważ pająk może stabilnie stanąć na nierównym terenie, np. w ogródku przed domem, za jego pomocą szybko i sprawnie wniesiemy przez okno fortepian czy ciężki piec kaflowy.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *