13 wrz

Wycieraczki wejściowe a czystość podłóg

Wycieraczki to często niedoceniany element, który powinien znaleźć się w każdym domu. Ich głównym zadaniem jest zapobieganie przenoszeniu się brudu do wewnątrz, jednak mogą być wykorzystane także jako urozmaicenie wyglądu drzwi wejściowych. Duże znaczenie dla utrzymania czystości w domu ma wybór rozmiaru oraz materiału, z którego wykonana jest wycieraczka. Dlatego przed zakupem warto przeanalizować dostępne opcje.

Wycieraczki wejściowe – przegląd rozwiązań

Na rynku dostępnych jest wiele modeli wycieraczek, które różnią się między sobą wyglądem, przeznaczeniem oraz materiałem wykonania. Trzeba pamiętać, że inna wycieraczka sprawdzi się w budynku często uczęszczanym przez ludzi, a inna przed drzwi wejściowe domu. Dla utrzymania czystości podłóg duże znaczenie ma właściwy wybór materiału wycieraczki wejściowej.

  • Wycieraczki aluminiowe – wykonane są z profili aluminiowych, między którymi umieszczony jest filc lub guma. Wycieraczki takie nie tylko elegancko się prezentują, ale także doskonale radzą sobie z usunięciem błota z podeszwy oraz innych trudnych zanieczyszczeń.
  • Wycieraczki kokosowe – najczęściej spotykane w domach ze względu na różnorodne wzornictwo. Wyróżniają się dobrą chłonnością, a ze względu na szorstką powierzchnię, pozwalają skutecznie usunąć piasek z trudno dostępnych miejsc na podeszwie.
  • Wycieraczki gumowe – ten wariant idealnie poradzi sobie z błotem, śniegiem oraz drobnymi zanieczyszczeniami. Takie wycieraczki najczęściej spotyka się w obiektach publicznych, gdzie uczęszcza duża liczba osób, gdyż są łatwe do czyszczenia.

Na rynku dostępne są także wycieraczki wejściowe wykonane z tworzyw sztucznych oraz łączące w sobie kilka materiałów na raz. Jak mówi specjalista z firmy HURTOWNIIA CHEMICZNA.COM, „wybór wycieraczki powinien być dopasowany do potrzeb, a także architektury budynku. Jednak nawet wykonanie z najlepszego materiału nie ochroni podłogi przed zabrudzeniem, jeżeli przed wejściem do mieszkania nie wytrzesz dokładnie podeszwy”.

Jaką wycieraczkę wybrać?

Do użytku domowego wystarczą najprostsze modele, które nie zajmą dużo miejsca przed drzwiami. Z ograniczeniem brudu w mieszkaniu najlepiej poradzą sobie wycieraczki, które chłoną wilgoć oraz czyszczą obuwie nawet z niewielkich zanieczyszczeń. Warto więc zdecydować się na model z tworzywa materiałowego z gumowym podkładem, który zapobiegnie przeciekaniu wilgoci. Pozwoli to utrzymać nie tylko czystość podłóg w mieszkaniu, ale także ograniczyć konieczność częstego sprzątania przed drzwiami wejściowymi.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *