15 gru

Walory zdrowotne domów z drewna

Domy wykonane z drewna o wiele lepiej izolują ciepło oraz są zdrowsze dla człowieka. Poprawiają komfort życia, szczególnie osób chorych na alergię. Dom z drewna zapewnia przyjazne środowisko życia i energooszczędną eksploatację. Jego atutem jest jego pełna odtwarzalność oraz wysoka podatność na obróbkę. Jakie jeszcze zalety mają domy drewniane oraz jakie są ich walory zdrowotne?

Do budowy gotowych domów drewnianych używa się certyfikowanego drewna konstrukcyjnego. Nie jest to pierwsze lepsze drzewo, a wyselekcjonowane i poddane obróbce drewno, zapewniające odpowiednią wilgotność, nieposiadające ubytków oraz utrzymujące dobrą klasę wytrzymałości.

Zdrowy mikroklimat domów drewnianych

Domy z drewna są dużo zdrowsze niż te tradycyjne, zarówno dla domowników, jak i dla środowiska. Jak powszechnie wiadomo, drewno to budulec naturalny i całkowicie ekologiczny, stąd posiada zdolność do samoregulowania wilgotności wewnątrz domu, dzięki temu gotowe domy drewniane tworzą zdrowy mikroklimat. Przy budowie gotowych domów drewnianych używa się materiałów naturalnych, niewydzielających szkodliwych i toksycznych substancji czy promieniowania. Przetwarzanie i obróbka drewna w bardzo małym stopniu zagrażają naszemu środowisku, a właściwości oddychające drewna są praktycznie niemożliwe lub bardzo trudne do uzyskania w innych technologiach budowlanych. Jeszcze nie wymyślono lepszego i zdrowszego materiału na budowę domu niż drewno.

Domy z drewna dla alergików

„W Polsce odsetek alergików jest jednym z najwyższych na całym świecie. Alergia potrafi bardzo utrudnić życie. Dom to miejsce, w którym odpoczywamy i przebywamy większość czasu, a wykonany w technologii drewnianej z użyciem starannie dobranych materiałów, może znacząco ograniczyć dolegliwości osób chorych na alergię” – zauważa nasz rozmówca reprezentujący firmę ITS z Koszalina, która zajmuje się budową domów jedno- i wielorodzinnych o konstrukcji drewnianej.

Ściany w domu drewnianym są zbudowane z naturalnych materiałów, dzięki temu oddychają, a w środku panuje przyjemny zapach i dużo lepiej się oddycha. Wpływa to nie tylko na zdrowie alergika, ale również na dobre samopoczucie domowników. W domach drewnianych znajdują się dobrze wykonane izolacje przeciwwilgociowe, które zapobiegają zawilgoceniu i eliminują ryzyko rozwoju pleśni i grzybów. Odporność na szkodniki zapewniona jest dzięki impregnacji i suszeniu w wysokich temperaturach. W domach drewnianych (jak i w tych tradycyjnych) warto dodatkowo zdecydować się na podłogi wykonane z drewna lub terakoty, gdyż nie przyciągają kurzu i są łatwe w utrzymaniu czystości.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *