6 sty

Przegląd najpopularniejszych bram garażowych

Brama garażowa to niemal najważniejszy element naszego garażu. Z tych względów dobrze jest wybrać taką, która będzie służyła nam przez długi czas, a jej użytkowanie będzie bezpieczne i komfortowe.

Jeżeli więc aktualnie jesteś na etapie wyboru swojej bramy garażowej to koniecznie przeczytaj niniejszy artykuł. Zostały w nim zaprezentowane i scharakteryzowane najpopularniejsze obecnie modele bram garażowych, a także ich najważniejsze zalety oraz wady. Trzeba, bowiem, zdawać sobie sprawę z tego, że niekoniecznie to, co sprawdza się u kogoś innego, zadowoli nas samych i odwrotnie. Dlatego też wybór odpowiedniego modelu bramy garażowej należy dobrze przemyśleć.

Poniżej omówione zostały trzy rodzaje bram garażowych: bramy płytowe składające się z jednego panelu, bramy segmentowe oraz bramy rolowane.

Pojedyncze bramy płytowe

To najbardziej klasyczny model bram garażowych. Kiedy są w pełni otwarte pozostają w ułożeniu równoległym do sufitu garażu, co dla wielu użytkowników może stanowić poważną wadę, ponieważ łuk bramy wysunięty jest na zewnątrz garażu. Takie ułożenie może okazać się problematyczne zwłaszcza dla osób, które nie posiadają przed budynkiem zbyt wiele miejsca, a otwarte drzwi dodatkowo to miejsce zabierają. Jednak często to właśnie ten rodzaj bramy należy do najtańszych, co z całą pewnością trzeba uznać za jego zaletę.

Bramy segmentowe

Bramy tego typu cieszą się obecnie sporą popularnością, a jej główną przyczyną jest fakt, że pozwalają one zaoszczędzić dużą ilość przestrzeni przed garażem. W ich budowie wyróżnić można kilka paneli, które podczas otwierania bramy unoszą się pionowo do góry. Ten model uważany jest za wysoce bezpieczny i komfortowy w użytkowaniu. Jednak aby zamontować bramę segmentową konieczne jest dysponowanie odpowiednią ilością wolnego miejsca pod sufitem, aby brama mogła się w pełni otwierać.

Bramy rolowane

Bramy rolowane, ze względu na swoją pomarszczoną strukturę, uważane są za najbardziej wytrzymałe i odporne na uderzenia. Dzięki mechanizmowi zwijania zmniejszony zostaje wysiłek, jaki człowiek musi włożyć w otwarcie garażu. One również pozwalają zaoszczędzić sporo miejsca przed garażem i są wygodne w obsłudze. Ich zasadniczą wadą jest jednak wysoka cena.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *