22 mar

Skup palet podpowiada: co składa się na cenę używanej palety euro?

Pracujesz w przemyśle budowlanym i do prawidłowego funkcjonowania biznesu są Ci potrzebne europalety? Postaw na te używane w doskonałym stanie, ale wybierz je z rozwagą. Zobacz, co od czego zależy cena dobrze utrzymanej używanej europalety i wybierz te najlepsze dla siebie.

Certyfikacja

Certyfikowane palety używane euro są wysokiej jakości, ponieważ są oryginalne – oznacza to tyle, że aby je wyprodukować, niezbędna jest licencja. Należy więc wziąć pod uwagę to, że europalety mające jedyne w swoim rodzaju oznaczenia EUR lub EPAL kosztują więcej niż zwyczajne przemysłowe palety z drewna bądź plastiku. Czy to się opłaca? Oczywiście – zwłaszcza, gdy masz zamiar korzystać z palet regularnie, np. w celach logistycznych w swoim biznesie.

Wygląd i stan techniczny

Kolejne kwestie, które mają znaczny wpływ na cenę używanej europalety, to jej ogólny wygląd, czyli wielkość, waga i stan techniczny. Oryginalna paleta EUR lub EPAL to koszt od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu złotych za sztukę – w zależności oczywiście od powyższych czynników. Warto dodać, że nowe palety euro są jeszcze droższe. Z tego względu warto postawić na używane europalety. Te w naprawdę bardzo dobrym stanie technicznym można znaleźć też w wielu skupach zlokalizowanych na terenie całej Polski.

Sprzedaż używanej europalety w skupie

Tak jak w przypadku kupna, tak też w przypadku sprzedaży cena używanej palety EUR lub EPAL jest zależna od wielu czynników. Za certyfikowaną, używaną europaletę w dobrym stanie technicznym możesz dostać zdecydowanie więcej pieniędzy niż za paletę bez certyfikacji lub wymagającą naprawy. Europalety uszkodzone lub pozbawione certyfikatu wyceniane są zazwyczaj indywidualnie, choć czasem nawet skup palet może odmówić kupna całkowicie. Najczęściej skupy przyjmują je już za kilka złotych za sztukę, jednak te kwoty mogą znacznie się różnić od siebie – wszystko zależy od kilku aspektów, takich jak np. miejscowość prowadzenia skupu (w większych miastach dostaje się więcej za paletę) czy indywidualnej dla tego rodzaju firmy polityki cenowej.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *