14 paź

Piankowa Rewolucja! Poznaj Izolację Pianą Poliuretanową

Poznaj technologię izolacji, która zdobywa coraz większość popularność w Polsce!

Normy budowlane i rosnące koszty ogrzewania budynku zmuszają inwestorów do zadbania o coraz lepszą izolację termiczną budynków. Jedną z technologii, która zdobywa w Polsce coraz większą popularność jest… Piana Poliuretanowa! Skąd tak duże zainteresowanie tą technologią w ostatnich latach?

Piana poliuretanowa – nowinka, która odejdzie w niepamięć, czy nowy standard?


Izolacja poddasza pianą poliuretanową – Źródło: https://izolacjapianka.pl/oferta/ocieplanie-poddaszy.html

Czy izolacja pianą poliuretanową to chwilowa moda? Nic na to nie wskazuje. O ile może się wydawać w Polsce, że jest to nowa technologia, to warto mieć świadomość. że izolacja pianą jest wykorzystywana od dekad w wielu krajach, w tym w USA i Kanadzie.

W ostatnich latach ta technologia na dobre zadomowiła się również w Polsce.

Piana poliuretanowa – dlaczego warto?


Izolacja dachu: https://izolacjapianka.pl/oferta/izolacja-dachow.html

Poznaj 3 najważniejsze przewagi związane z natryskiem piany poliuretanowej, by lepiej zrozumieć skąd bierze się tak duży wzrost zainteresowania tą technologią:

  1. Szybkość zastosowania
    Bez wątpienia natrysk pianą poliuretanową to najszybsza z dostępnych technologii ociepleniowych. Piana jest aplikowana za pomocą pistoletu natryskowego. Doświadczony aplikator potrafi wykonać nawet ok. 300 m2 natrysku w ciągu jednego dnia, co znacząco skraca cały proces ocieplenia. Jak to możliwe? 1 milimetr natryśniętej piany poliuretanowej “rozrasta się” 100-krotnie w ciągu zaledwie 3 sekund!
  2. Szczelność
    Nawiązując do poprzedniego punktu, w trakcie natrysku piana tworzy spójną i szczelną warstwę ocieplenia. dzięki czemu inwestor uniknie występowania mostków termicznych, które w przypadku zastosowania innych technologii są bardzo często spotykane. Potwierdza to badanie termowizyjne, które zalecamy wykonać każdemu inwestorowi po zakończeniu prac ociepleniowych. Ponadto, nieosiągalna tradycyjnymi metodami szczelność izolacji pianą PUR pozwala zniwelować tzw. “efekt przewiewania”.
  3. Ekonomia
    Im lepiej ocieplony dom, tym niższe koszty ogrzewania budynku będzie musiał ponieść inwestor, dlatego na etapie prac ociepleniowych nie warto “oszczędzać”. Bardzo często są to tylko pozorne oszczędności, które już po pierwszej zimie dają o sobie znać w postaci większych wydatków na ogrzewanie. Jest to tym bardziej istotne, że z roku na rok średni koszt ogrzewania jest coraz wyższy i chociażby ze względu na politykę klimatyczną nie zapowiada się, żeby ten trend miał ulec zmianie. Izolacja pianą poliuretanową pozwala uzyskać dużo lepszy efekt cieplny niż np. w przypadku zastosowania wełny mineralnej, przy takiej samej grubości izolacji. Oznacza to, że na 1 cm izolacji, piana poliuretanowa pozwoli utracić mniej energii cieplnej niż 1 cm izolacji wełną mineralną.

Podsumowanie

Jeżeli stoisz przed wyborem technologii izolacji swojego budynku, to z pewnością warto wziąć pod uwagę pianę poliuretanową. Najlepiej podjąć ostateczną decyzję po rozmowach z inwestorami, którzy od kilku lat mieszkają w budynku z tym typem izolacji. Pamiętaj również, że piana pianie nierówna i bardzo wiele zależy od umiejętności aplikatora i doświadczenia firmy wykonawczej. Nie zapomnij zapoznać się z dotychczasowymi realizacjami firm oraz opiniami klientów! Pozwoli to uniknąć wielu niepotrzebnych problemów!

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *