9 lis

Ogrzewanie tarasu z podgrzewaczem gazowym

Nadejście jesieni wcale nie oznacza rezygnacji z odpoczywania na tarasie. Nawet jeżeli dzień jest dużo chłodniejszy, możemy spędzić czas na przydomowej przestrzeni, pod warunkiem że zadbamy o komfort cieplny.

Wspólne biesiady na świeżym powietrzu, nawet jeżeli temperatura powietrza na zewnątrz nie jest nazbyt wysoka, umożliwi nam ogrzewanie tarasowe. Można je zrealizować na kilka sposobów. Jednym z nich jest ogrzewanie tarasu przy pomocy podgrzewacza gazowego.

Dla większości ludzi taras to przestrzeń, którą można użytkować jedynie latem i późną wiosną. Jesienią i zimą odchodzi zdecydowanie w zapomnienie z uwagi na niekorzystne warunki atmosferyczne, które nie za bardzo sprzyjają wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Tymczasem w bardzo łatwy sposób możemy przedłużyć sezon na tarasie nabywając odpowiednie urządzenia grzewcze. Skuteczne ogrzewanie na tarasie zapewnią nam chociażby kominki zewnętrzne, promienniki, czy efektowne podgrzewacze.

Ciepło na tarasie przy pomocy podgrzewacza gazowego

Ogrzewanie na tarasie realizuje się najczęściej przy pomocy wolnostojących podgrzewaczy, jak również promienników gazowych, które zasilane są gazem z butli. Promienniki gazowe emitują promieniowanie podczerwone, które ogrzewa miejsca ich ekspozycji. Wyposażone są one w zapłon piezoelektryczny, a także płynną regulację przepływania gazu, Dzięki czemu możemy sterować ilością ciepła, które podgrzewacz oddaje do otoczenia. Moc podgrzewaczy gazowych jest bardzo zróżnicowana. Dlatego też każdy może dobrać urządzenie właściwe do wielkości ogrzewanej przestrzeni. Na przykład ogrzewacz o mocy 48000 W może zapewniać komfortowe ogrzewanie na tarasie o powierzchni maksymalnie do 20 m2. Poza mocą i powierzchnia grzania warto także zwracać uwagę na zużywanie gazu przez konkretne urządzanie.

Podgrzewacze tarasowe przybierają coraz bardziej nowoczesne formy. Oprócz bardzo dobrze nam już znanych ogrzewaczy w formie parasoli grzewczych, w sprzedaży znaleźć można także dużo bardziej wyrafinowane modele promienników gazowych. Bardzo ciekawie na przydomowej przestrzeni będzie wyglądał ogrzewacz w formie tuby ze szklanymi ściankami, albo stożka. Taki ogrzewacz zapewni nam równomierne rozprzestrzenianie się ciepła, jak i przyjemny widok płomieni.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *