23 lip

Nietypowe lampy ścienne – co jest modne?

Lampy ścienne przyjmują dzisiaj bardzo nietypowe, intrygujące formy. Nic dziwnego – w końcu rolą oświetlenia ściennego jest obecnie nie tylko doświetlenie wnętrza, ale również zbudowanie w nim odpowiedniego klimatu i domknięcie całej aranżacji. Sprawdźmy, jakie nietypowe lampy na ścianę są hitem sezonu.

Wielu z nas kinkiety wciąż kojarzą się z niemodnymi lampami w mieszkaniach naszych dziadków. Pora zerwać z tym wyobrażeniem! Na rynku znaleźć można różnorodne, designerskie lampy ścienne, które trafiają w gusta najbardziej wymagających klientów. Jakie modele są teraz najmodniejsze?

Lampy ścienne w stylu industrialnym

Styl industrialny przybył do Polski z USA, gdzie w latach 50. i 60. XX wieku zaczęto przekształcać nieczynne fabryki w lokale mieszkalne. Surowy, ascetyczny, fabryczny klimat upodobali sobie zwłaszcza młodzi artyści. Oświetlenie ścienne w stylu industrialnym stało się popularne w Polsce po 2000 roku – wraz z nadejściem mody na wykończanie wnętrz na wzór amerykańskich loftów. Dzisiaj lofty i industrialne mieszkania osiągają ogromne wartości i są bardzo pożądane na rynku. Podobnie zresztą jak lampy w tym stylu. Do produkcji industrialnego i loftowego oświetlenia ściennego wykorzystuje się głównie naturalne materiały: metal, drewno, szkło, kamień czy beton, które świetnie korespondują z ceglanymi ścianami, betonową podłogą, odsłoniętymi rurami, drewnianymi schodami czy zabytkowymi meblami. Industrialne lampy ścienne na pewno spodobają się miłośnikom minimalistycznych form, naturalnych surowców i oryginalnych, dawnych dekoracji.

Lampy ścienne w stylu modern

Wiele modnych, nieszablonowych rozwiązań oświetleniowych znaleźć można także w segmencie lamp ściennych zaprojektowanych w nurcie modern. W nowoczesnych kinkietach na pierwszy plan wysuwają się geometryczne kształty, ostre linie, wyraziste kolory i dynamiczna forma. Takie oświetlenie potrafi skutecznie skraść całą uwagę gości, do tego znakomicie doświetla pomieszczenie i staje się jego wyrafinowaną dekoracją. Wybierać można spośród m.in. mocowanego do ściany, miniaturowego żyrandolu, futurystycznych, ruchomych lamp LED, okręgów z różnokolorowego agatu zamiast klasycznego klosza czy metalowego kinkietu przypominającego… głowę jelenia!

Lampy ścienne w stylu marine

Lampy ścienne w marynistycznym stylu to szalenie modna, unikatowa propozycja nie tylko dla koneserów dalekomorskich wypraw. Design oświetlenia ściennego typu marine zwykle bazuje na naturalnych, ziemistych barwach, surowej formie z odsłoniętymi żarówkami i oczywiście prawdziwej marynarskiej linie. Lampy marynistyczne zapewniają klimatyczne światło oraz budują w mieszkaniu przytulną, a jednocześnie intrygującą atmosferę. Ahoj, wielka przygodo!

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *