8 sty

Kinkiety regulowane z wysięgnikiem. Zalety stosowania

W lewo, w prawo, w górę, w dół… światło z kinkietu na wysięgniku możesz skierować w każdą stronę i pod dowolnym kątem. Swoboda regulacji kierunku padania strumienia światła jest właśnie tym, co odróżnia je od klasycznych kinkietów i co sprawia, że wykorzystywane są w zgoła inny sposób. Zastanówmy się nad najważniejszymi zaletami tego rozwiązania i nad tym, gdzie sprawdzą się najlepiej.

Kinkiet na wysięgniku, czyli nietypowa lampa ścienna

Kinkiety rzadko używane są jako jedyne źródło światła i mogą pełnić różne funkcje w zależności od przestrzeni, w której są zamontowane. W stylowych salonach używane są przede wszystkim ze względów dekoracyjnych w sypialniach służą jako światło pomocnicze, a zapalane samodzielnie mają za zadanie budować przytulną atmosferę.

Kinkiety łazienkowe najczęściej umieszcza się w bezpośrednim sąsiedztwie lustra, dzięki czemu panom łatwiej jest uniknąć skaleczenia przy goleniu, a paniom – wykonać perfekcyjny makijaż. Kinkiety elewacyjne i montowane na klatkach schodowych ułatwiają poruszanie się po zmroku, ich światło z reguły nie jest zbyt intensywne. Żadna z wymienionych lamp ściennych tak naprawdę nie nadaje się do czytania czy podczas pracy.

Zupełnie inne możliwości dają kinkiety na wysięgniku, umieszczane nieco niżej niż ich standardowe odpowiedniki. Ramię takiej lampy ściennej zawsze umożliwia regulację przynajmniej w jednej płaszczyźnie, zaś kinkiet na elastycznym ramieniu (np. Hary prod. Italux, Prince prod. Eglo) pozwala na ustawienia źródła światła w dowolnej pozycji.

Montaż kinkietu z wysięgnikiem regulowanym jest więc doskonałym rozwiązaniem w sytuacji, gdy szukasz eleganckiego i komfortowego źródła oświetlenia punktowego, a przy okazji chcesz zaoszczędzić miejsce na biurku, stole czy szafce nocnej.

Gdzie sprawdzi się kinkiet z regulowanym ramieniem?

„Regulowana lampa ścienna to świetny pomysł przede wszystkim w sypialni, gdzie czasem jest z resztą jedynym możliwym rozwiązaniem. Mamy tutaj na myśli bardzo małe pokoje, w których nie ma miejsca ani na postawienie szafki pod lampkę nocną, ani tym bardziej wprowadzenie stojącej lampy podłogowej. Kinkiet zawieszony na niedużej wysokości na ścianie nad łóżkiem umożliwi ci wygodne czytanie przed snem, a jednocześnie będzie niebanalną ozdobą” – przekonuje nasz rozmówca ze sklepu oświetleniowego
Światło i Styl
.

Montaż regulowanego kinkietu warto rozważyć również przy biurku do pracy lub nauki – oczywiście wyłącznie w sytuacji, gdy nie planujemy przemeblowania w najbliższej przyszłości.
Lampka z możliwością regulacji okazuje się bardzo pomocna podczas pracy i również w tym przypadku istotne jest to, że nie zajmuje miejsca na blacie. Ze względu na wygodę, jaką zapewniają  regulowane kinkiety, coraz częściej stosowane są również w oryginalnych aranżacjach kuchennych.

Duża różnorodność pod względem stylistyki sprawia, że regulowany kinkiet można wprowadzić właściwie do każdego wnętrza. Większe modele, np. kinkiety z abażurem Viper producenta Nowodvorski lub Adam marki Azzardo pięknie wkomponują się w przytulny salon czy domową biblioteczkę. Elegancka, ale jednocześnie funkcjonalna lampa z pewnością umili ci czas spędzony w fotelu z dobrą książką lub magazynem.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *