28 paź

Karnisze metalowe – co trzeba o nich wiedzieć?

Dobór karniszy to jedna z najczęściej pomijanych kwestii. Ich wybór z pozoru łatwy dosyć często okazuje się problematyczny. Wpływ ma na to wiele czynników jak choćby styl pomieszczenia, dekoracje się w nim znajdujące, aż na końcu sposób zamontowania, kształt i cena. Bardzo dużą popularnością cieszą się karnisze metalowe.

Karnisze metalowe

Największym zaufaniem klientów cieszą się modele metalowe karniszy. Można je dopasować praktycznie do każdego stylu pomieszczenia, zarówno do skandynawskiego, klasycznego, jak i nowoczesnego. Można więc śmiało powiedzieć, że karnisze metalowe są uniwersalne.

Dzięki temu, że są wykonane z metalu, cechuje je bardzo dużą wytrzymałość na obciążenia i elegancki wygląd. Zarówno modele pojedyncze, jak i podwójne posiadają swoje szerokie grono odbiorców. Są znacznie częściej montowane niż drewniany rodzaj karniszy.

Wady i zalety karniszy metalowych

Tutaj należy wymienić przede wszystkim zalety, których jednak jest więcej niż wad. Do wyboru klientów jest ogrom możliwości, zaczynając od niezliczonych rodzajów końcówek, bo duży wybór kolorów oraz rodzaju metalu użytego do produkcji. Ponadto modele metalowe są niebywale twarde, co przekłada się na to, że można wieszać na nich nawet bardzo ciężkie zasłony. Jeśli w pokoju ma zawisnąć zarówno firana jak j zasłona, należy rozważyć zakup podwójnego karnisz metalowego.

Inna zaletą jest także łatwość montażu oraz jego czyszczenie, gdyż nie wymaga używania specjalnych środków czyszczących. Wystarczy go tylko przetrzeć mokrą szmatką, aby przywrócić jego blask. Niezliczona ilość końcówek pozwala wybrać te, które będą pasować do wystroju pomieszczenia.

Karnisze metalowe pod indywidualne zamówienie to też bardzo dobra opcja, szczególnie w przypadku, gdy ściana jest niesymetryczna i zwykły karnisz nie będzie pasować. Jest to świetna opcja dla dużych oszklonych przestrzeni w kształcie półokrągłym lub z charakterystycznymi załamaniami. Firma oferująca takie rozwiązanie jest w stanie dopasować karnisz do każdego rodzaju ściany.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *