9 lis

Jak zestawiać kolorystycznie kostkę brukową?

Kostka brukowa od wielu lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Jest kilka podstawowych powodów, dla których ludzie decydują się na to, by mieć ją na swoim podwórku.

Pierwszym powodem jest to, iż kostka wyrównuje podłoże. Dzięki temu nie ma dziur na podwórku, kolein i innych niedogodności, utrudniających w efekcie poruszanie się. Poza tym wygląda estetycznie a wiele osób chce mieć podwórko ładne, schludne i zadbane. Za tym kryje się również niechęć do koszenia trawy. Ten obowiązek mając kostkę brukową na podwórku odchodzi w zapomnienie. Co jednak zdecydowanie najważniejsze, podwórko w takiej sytuacji w czasie deszczu nie robi się błotniste, nieprzejezdne. Kostka brukowa zapewnia zatem elegancki wygląd podwórka, możliwość łatwego poruszanie się po nim i brak utrudnień w czasie deszczu.

Tymi plusami zazwyczaj kierują się osoby, które chcą taką kostkę na swoim podwórku położyć. Niegdyś kostka była tylko w kilku podstawowych kolorach, bardzo stonowanych i wręcz zwyczajnych. Dziś natomiast kolory są różnorakie i czasem wybór tych odpowiednich, trwa dość długo. W jaki sposób można zdecydować, jakie zestawienie kolorystyczne kostki będzie pasowało na naszym podwórku? Warto przede wszystkim szukać inspiracji w internecie. Można tam znaleźć wiele zdjęć przykładowych projektów, które zazwyczaj są realizowane przez firmy brukarskie. Dobrze jest uświadomić także sobie jakie kolory do siebie pasują. Oczywiście w wyborze kolorystyki nie można kierować się tylko i wyłącznie swoim własnym gustem. Należy brać pod uwagę również kolorystykę domu, do którego kostka także powinna pasować.

Dziś kostka chodnikowa czy też płyty chodnikowe są podstawowym elementem krajobrazu miejskiego. Dobiera się je bardzo indywidualnie, nie wszędzie spotkamy szary kolor. Dość często kolorystyka jest dobrana do kolorów budynków, które znajdują się na danej ulicy. Warto zatem brać z tego przykład i kierować się tymi kwestiami przy osobistym wyborze.

Obecnie sprzedaż kostki brukowej prowadzona jest w praktycznie każdym większym mieście. Nie trzeba jednak jechać nawet do punktu stacjonarnego, by móc ją zamówić. Wszystko można załatwić telefonicznie bądź też poprzez internet. Jest to opcja dla zapracowanych.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *