5 kwi

Jak wybrać dobry stół konferencyjny?

Stół konferencyjny to nieodzowny mebel w każdej firmie liczącej więcej niż tylko parę osób. Odbywać się przy nim mogą posiedzenia wspólników, burze mózgów, odprawy pracownicze czy wewnętrzne szkolenia. To często również miejsce spotkań z klientami i kontrahentami. Decyzja dotycząca zakupu stołu konferencyjnego nie może być więc przypadkowa. Tym bardziej, że zwykle jest to inwestycja na lata. Czym się zatem kierować, chcąc dokonać najlepszego wyboru?

Rozmiar ma znaczenie

Po pierwsze,  uwzględnić trzeba na pewno wymiary stołu. Warto tutaj wziąć pod uwagę co najmniej kilka czynników. Jednym z nich jest przewidywana liczba osób, które mają przy tym meblu zasiadać. Nie mniej istotny jest jednak także  metraż pomieszczenia, w którym ma się on znaleźć. Nie można dopuścić do sytuacji, w której trzeba przeciskać się pod ścianami, aby zająć miejsce. Z drugiej strony zbyt mały stół w zbyt dużej przestrzeni nie będzie ani prezentował się dobrze, ani sprzyjał niezbędnemu podczas spotkań skupieniu.

Funkcjonalne rozwiązania

Niezwykle praktycznym wyjściem może okazać się w wielu przypadkach inwestycja w stół składany, który na co dzień nie zajmuje wiele miejsca, a który – również dzięki łatwości, z jaką da się go transportować – bez problemu zostanie rozłożony w razie takiej potrzeby.  Stoły takie znaleźć można choćby w ofercie firmy Meblant. Innym proponowanym przez nią funkcjonalnym rozwiązaniem jest zaopatrzenie się w kilka mniejszych stołów, które można ze sobą dowolnie zestawiać w trybie modułowym. Dzięki temu zawsze będziemy mogli dostosować zarówno rozmiar powierzchni roboczej, jak i jej rozkład w pomieszczeniu do liczby osób biorących udział w szkoleniu, zebraniu czy konferencji.

Kształt na miarę

Różne okoliczności mogą bowiem generować różne potrzeby w tym zakresie. Czasem optymalny będzie układ „w podkowę”, czasem zebrani zwróceni będą musieli być w jednym kierunku (np. w stronę ekranu projekcyjnego), czasem zaś chodzi przede wszystkim o łatwość nawiązywania kontaktu ze wszystkimi innymi uczestnikami zgromadzenia. Z tego ostatniego zadania świetnie wywiązują się stoły o owalnych tudzież lekko łódkowatych blatach. Jeśli większość spotkań będzie miała podobny charakter, zdecydowanie warto rozważyć zakup takiego stołu konferencyjnego, nawet pomimo faktu, że zajmuje on nieco więcej miejsca niż klasyczny, prostokątny, trudniej też tu o jakiekolwiek zarysowane wyżej kombinacje.

Prezencja i jakość

O ile stół konferencyjny powinien przede wszystkim zapewniać przestrzeń do pracy, swobodnego rozłożenia dokumentów, tworzenia notatek, a także odstawienia np. kubka z kawą, o tyle nie można zapomnieć także o jego aspekcie wizualnym. To właśnie przy stole konferencyjnym często przyjmowani są goście firmy, na których zawsze warto wywrzeć dobre wrażenie. Mebel ów jest zaś jednym z kluczowych elementów odpowiadających za realizację tego zadania. Musi więc cechować się walorami estetycznymi, czemu sprzyja nie tylko odpowiedni projekt, ale też zastosowanie materiałów wysokiej jakości, co z kolei przekłada się na dłuższą żywotność mebla.

Diabeł tkwi w szczegółach

Na koniec jeszcze słowo o detalach, które stosunkowo łatwo przeoczyć, a które stanowią często swoistą kropkę nad i, jeśli chodzi o wybór stołu konferencyjnego. Chodzi mianowicie o takie kwestie, jak uwzględnienie w konstrukcji blatu otworów, przez które można poprowadzić np. kable komputerowe, obecność elementów stabilizujących mebel nawet na nierównym podłożu czy możliwość regulacji jego wysokości w zależności od bieżących potrzeb użytkowników.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *