6 cze

Jak uzdatniać gorącą wodę?

Trudno wyobrazić sobie codziennie funkcjonowanie bez dostępu do ciepłej wody, którą nie tylko spożywamy w różnych formach, ale również powszechnie wykorzystujemy w codziennej higienie i zabiegach czyszczących w domu. Jednak podobnie jak w wodzie zimniej, również w wodzie ciepłej, pochodzącej z sieci wodociągowej, znajduje się dużo zanieczyszczeń. Do ich usuwania i tym samym uzdatniania wody stosuje się specjalne urządzenia.

Filtry do gorącej wody – charakterystyka

Filtry do wody gorącej co do zasady działania podobne są do zwykłych urządzeń filtracyjnych, montowanych przy ujściach wody zimnej. Różnicę stanowi konstrukcja, a mianowicie materiały wykorzystywane do ich produkcji. Muszą one odznaczać się bardzo wysoką wytrzymałością na wysokie temperatury, w przeciwnym wypadku w kontakcie z gorącą wodą mogłoby dojść do ich zniszczenia, co z kolei skutkowałoby utratą szczelnością bądź zanieczyszczeniem wody. Materiały używane w produkcji takich filtrów to między innymi stal nierdzewna, wykorzystywana zwykle w charakterze obudowy oraz specjalnie impregnowane tworzywa sztuczne, wykorzystywane między innymi jako wkłady do filtracji mechanicznej.

Gdzie stosowane są filtry wody gorącej?

Filtry wody gorącej stosowane są zazwyczaj przy głównych ujęciach budynku bądź też przed urządzeniami pobierającymi gorącą wodę, które są szczególnie narażone na uszkodzenia spowodowane zanieczyszczeniami mechanicznymi. Filtry są w stanie usunąć nie tylko zanieczyszczenia mechaniczne, ale również likwidować mętność oraz przebarwienia, tym samym poprawiając jej klarowność.

Przykładowe zestawy filtrujące

Filtry do wody gorącej znajdziemy w ofercie firmy Global Water, specjalizującej się w produkcji i dystrybucji wysokiej jakości urządzeń do uzdatniania wody. Przykładowe produkty to:

  • Zestaw AquaFilter – obejmuje wkład sznurkowy FCHOT-1, obudowę FHHOT-1 oraz klucz do obudowy. Wkład wykonany jest z impregnowanego polimerem sznurka polipropylenowego. Świetnie spisuje się w usuwaniu zanieczyszczeń takich jak piasek, rdza, muł, zawiesiny o wielkości ziaren o wielkości powyżej 5 mikrometrów. Chroni instalację grzewczą przed odkładaniem się kamienia kotłowego, jest odporny na działanie chemikaliów, takich jak rozpuszczalniki i oleje.
  • Zestaw do uzdatniania wody gorącej Global Water – składa się z kompletnej obudowy ze stali nierdzewnej, stalowej płyty mocującej, wkładu piankowego do gorącej wody FCHOT2, taśmy teflonowej i klucza do korpusu, Zestaw przeznaczony jest do uzdatniania zarówno gorącej, jak i zimnej wody użytkowej.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *