6 wrz

Jak stworzyć ogród marzeń?

Ogród to miejsce odpoczynku dla całej rodziny. Niegdyś ogrody kojarzyły nam się tylko z warzywnikami lub wydzielonymi rabatkami kwiatowymi. Dzisiaj ogrody to całościowa aranżacja przestrzeni wraz trawnikami, drzewkami i krzewami. Trzeba włożyć trochę wysiłku, by stworzyć własną strefę relaksu.

Aranżacja ogrodów

Zakładanie ogrodów nie jest prostą sprawą i wymaga wiele wysiłku z naszej strony. Przede wszystkim musimy zastanowić się nad projektem- rozkładem ścieżek, trawników i drzewek. Nawet taki ogólny plan pozwoli nam na stworzenie przyjaznej przestrzeni. Bez niego bardzo często właściciele sadzą drzewka w różnych przypadkowych miejscach robiąc ze swojego ogrodu busz a nie przemyślaną strefę zieleni. Projektowanie ogrodów to w sumie najważniejsza faza więc dajmy sobie czas na przemyślenia. Odwiedźmy ogrody naszych znajomych, sklepy ogrodnicze a także pójdźmy do ogrodu botanicznego- miejsca te staną się dla nas źródłem inspiracji. Pomyślmy też na wyborem materiałów i form, które w przyszłości pozwolą nam w łatwy sposób dbać o nasz ogród.

Rośliny sadzimy nie za gęsto i grupujemy według wymagań, musimy wiedzieć, które potrzebują więcej słońca, a które wolą żyć w cieniu. Warto również wybierać rośliny, które kwitną w różnych miesiącach, by nasz ogród ciągle pięknie się prezentował. Doskonale sprawdzą się oczywiście rośliny i krzewy liściaste a także iglaki. Nic nie stoi również na przeszkodzie, żeby w naszym ogrodzie znalazło się miejsce dla drzewek owocowych.

W wielu przypadkach aranżacja ogrodów rozpoczyna się od naszego tarasu. To on stanowi jego początek i często najważniejszy element. Tutaj spędzamy większość czasu, pijemy kawę i relaksujemy się wieczorami z przyjaciółmi. Już przy tarasie znajdzie się miejsce na drzewka ozdobne, które posadzić możemy w ziemi lub w wielkich ozdobnych donicach. Zadbajmy też o odpowiednie oświetlenie, duże kule solarne nadadzą naszemu ogrodowi romantycznego charakteru. Do tego piękne, wygodne meble rattanowe lub samodzielnie wykonane z palet. Zakładanie ogrodów to pracochłonne zajęcie, jednak efekt końcowy wynagrodzi nam włożony wysiłek.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *