24 paź

Dlaczego opłaca się mieszkać w Krakowie?

Czy Kraków to atrakcyjne miejsce do zamieszkania? Jego niewątpliwym atutem jest imponująca, wielowiekowa historia, której świadectwem jest Wawel oraz wiele innych słynnych (nie tylko w Polsce) zabytków. Kraków jako dawna stolica Polski wciąż cieszy się zasłużonym prestiżem, ale warto pamiętać, że poza tym jest też dynamicznie rozwijającą się aglomeracją z ciekawą lokalizacją i dużym potencjałem.

Nauka i praca

W Krakowie działa najstarszy w Polsce uniwersytet, powstały w 1364 roku, na którym kształci się tysiące studentów z kraju i zagranicy. Uniwersytet Jagielloński jest dziś uważany za jedną najbardziej prestiżowych i zapewniających najwyższy poziom kształcenia uczelni wyższych w naszym kraju. Poza UJ w Krakowie można też studiować m.in. na Uniwersytecie Ekonomicznym, Politechnice Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej czy Uniwersytecie Pedagogicznym. Ale stolica Małopolski to atrakcyjne miejsce nie tylko dla studentów, ale również dla absolwentów i pracowników. W Krakowie siedzibę mają znane międzynarodowe korporacje takie jak Google czy Nokia, nie brakuje tu pracy w firmach reprezentujących różne branże dla ludzi z różnym profilem wykształcenia. Nie bez przyczyny miasto to może pochwalić się bardzo niskim wskaźnikiem bezrobocia.

Lokalizacja miasta

Rozważając zakup mieszkania w Krakowie, warto pamiętać o tym, że nie samą nauką czy pracą człowiek żyje. Kraków może pochwalić się niesłychanie atrakcyjną lokalizacją. Niewątpliwe jest świetną bazą na dłuższe wypady w góry czy weekendowe wycieczki, również za naszą południową granicę. W sąsiedztwie miasta znajduje się również Kopalnia Soli w Wieliczce, niedaleko też stąd do Ojcowskiego Parku Narodowego. Dla osób lubiących turystykę atutem może być też podkrakowskie lotnisko Balice, mające dobre połączenia lotnicze z wieloma miejscami w kraju i na świecie.

Miasto przyjazne mieszkańcom

Jak podpowiada nasz rozmówca z firmy Samson Dom – dewelopera działającego również na rynku nieruchomości w Krakowie – wielu osobom planującym zakup własnego mieszkania miasto to odpowiada ze względu na przyjazną dla mieszkańców infrastrukturę. W Krakowie działa sprawna komunikacja miejska, funkcjonuje również rozbudowana sieć ścieżek rowerowych, nie brak miejsc do spacerów oraz terenów zielonych. Kraków ma również swój jedyny w swoim rodzaju klimat, który trudno znaleźć w innym mieście. Zawdzięcza go w dużej mierze bogatej ofercie kulturalnej, gastronomicznej i rozrywkowej oraz oczywiście wspomnianej już zabytkowej architekturze. Na pewno nie sposób tu się nudzić!

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *