25 lip

Czym cechują się pompy głębinowe?

Najczęstszym sposobem wykorzystania pomp głębinowych jest czerpanie wody ze studni głębionych. Oznacza to, że urządzenia głębinowe instalowane są powszechnie na działkach prywatnych pozbawionych przyłącza do komunalnej sieci wodociągowej. Specjalistyczne urządzenia tego typu są jednak stosowane nie tylko z czystą wodą pitną, ale również z innymi mediami.

Pompa głębinowa – nie tylko do studni

Jak wspomnieliśmy już we wstępie, pompy głębinowe pozwalają na wydobywanie wody z ujęć głębinowych. Niektóre modele stosowane są jednak również do pompowania cieczy ze zbiorników wolnostojących.

Pompy głębinowe coraz częściej wykorzystywane są w rolnictwie, w celu czerpania wody na potrzeby upraw, korzysta z nich również przemysł spożywczy, wydobywczy (wydobywanie ropy z odwiertów, odwadnianie podziemnych konstrukcji w kopalniach), a także przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne, gdzie pompy wspomagają prawidłowe działanie sieci.

Charakterystyka pomp głębinowych

Pompy głębinowe to urządzenia ciśnieniowe, które umożliwiają podnoszenie cieczy na bardzo duże wysokości. W przypadku studni głębinowych przy domach jednorodzinnych wystarczające mogą być pompy unoszące wodę na wysokość około 10 metrów, jednak najmocniejsze urządzenia przeznaczone dla przemysłu dają możliwość podnoszenia cieczy do nawet 480 m (np. pompy głębinowe  VOGEL z serii Z).

„Przygotowując naszą ofertę chcieliśmy zaproponować klientom urządzenia najwyżej jakości, o szerokim spektrum zastosowań. Dlatego w katalogu nie mogło zabraknąć przede wszystkim wielostopniowych pomp LOWARA” – mówi przedstawiciel firmy FluidControl.

Pompy LOWARA z serii GS przeznaczone są do studni głębinowych o średnicy 4” i mogą być wykorzystywane w instalacjach zaopatrujących w wodę pitną i użytkową obiekty o rozmaitym przeznaczeniu, mocno eksploatowanych układach zraszania, a także w układach przeciwpożarowych.

Pompa zapewnia wydajność na poziomie 21m3/h i maksymalną wysokość podnoszenia 340 m. Niewielka średnica zewnętrznej obudowy pompy wraz z osłoną kabla wynosi 99 mm, co pozwala na umieszczenie jej w nawet bardzo wąskich odwiertach czy zbiornikach. Pompy głębinowe LOWARA z omawianej serii występują w różnych wersjach (jedno- i trójfazowe), co daje elastyczność w doborze zasilania i pełne bezpieczeństwo pracy.

Konstrukcja pomp musi zapewniać wysoką odporność na ścieranie i oddziaływanie rozmaitych czynników, toteż poszczególne elementy wykonane są materiałów najwyższej jakości, w dużej mierze ze stali nierdzewnej. Zintegrowany z głowicą pompy zawór zwrotny zainstalowany jest na wylocie, dzięki czemu zapewnia optymalną ochronę wirnika i dyfuzorów.

Napisz Odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *