14 paź

Budki portierskie. Technologia budowy

Budki portierskie to nic innego jak mobilne obiekty będące miejscem pracy jednej bądź dwóch osób. Najczęściej umieszczane są przy wejściach do obiektów wymagających dodatkowej kontroli w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Występują one głównie na placach budowy, ale też na parkingach i terenach w pobliżu organizowanych imprez. Można je również umieścić przy wejściu na teren zakładu pracy. Z czego są wykonane i co warto o nich wiedzieć?

Rodzaje budek portierskich

Budki portierskie znajdujące się w ofercie Modular System są dostępne w różnych rozmiarach i gabarytach, dzięki czemu ich dopasowanie do oczekiwań klienta, jak i warunków terenu jest niezwykle łatwe. Dostępne są zarówno w wersji małej tj. 150×150 cm, jak i dużej – 400×200 cm. Bez względu na wybrany model, najczęściej przyjmują one wysokość 240 cm.

Z czego wykonane zostały budki portierskie?

Chcąc zapewnić maksymalną trwałość konstrukcji, budki wykonuje się z materiałów odpornych na działanie warunków atmosferycznych – zarówno słońca, jak i deszczu. Projektując je, zadbano również o odpowiednią solidność, tak aby nawet silne podmuchy wiatru nie uszkodziły ich szkieletu. Do wykonania wykorzystuje się najwyższej jakości materiały, spełniające wszelkie normy budowlane. Dość często zarówno ściany, jak i dach są wykonane z płyty warstwowej PWS. Podłoga to nic innego jak płyta OSB wykończona wykładziną PCV. Zapewniając użytkownikom maksymalny komfort korzystania z ich wnętrza, zadbano o ocieplenie podłoża warstwą o rdzeniu styropianowym.

Obowiązkowo budki portierskie musza być wyposażone w okna PCV, z dopasowaną możliwością otwierania. Ważnym elementem są również drzwi – najczęściej wykonane ze stali bądź aluminium. Jeśli chodzi o dach, to tak jak wspomniano, zostanie wykonany z płyty warstwowej, ale może zostać pokryty dodatkowym materiałem. Obowiązkowo wykończony jest rynnami, które pozwalają na bezpieczne i bezproblemowe usuwanie wody. Warto także pamiętać, że jakość wykorzystywanych materiałów pozwala maksymalnie wydłużyć ich przydatność do użycia dzięki zwiększonej odporności na rdzę.

W zależności od oczekiwań Klienta wnętrze może być wyposażone w wiele udogodnień. Do najczęstszych można zaliczyć instalację elektryczną w postaci oświetlenia, gniazdek elektrycznych, skrzynki bezpiecznikowej itp. Coraz częściej obowiązkowym elementem wnętrza staje się wentylacja czy też grzejnik. Na prośbę Klienta możliwe jest również zamontowanie samozamykacza i wielu innych ważnych detali celem zapewnienia maksymalnie komfortowych warunków przebywania we wnętrzu.

Napisz Odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *